יוני שמיל עו"ד

יוני שמיל, משרד עורכי דין וגישור

צוואה
צרו קשר

צוואה

מהי צוואה

צוואה הינה מסמך משפטי עוצמתי, אשר מאפשר לאדם (הכשיר), לקבוע כיצד יחולק הרכוש שלו, ולמי, לאחר פטירתו.

סעיף 40 לחוק הירושה קובע כי המצווה רשאי לצוות לאחד או לכמה, את עזבונו או חלק ממנו. במקרה שאדם יוריש, לא את כל חלקו, אזי הרכוש הנותר יחולק בין היורשים על פי דין.

כאשר עורך דין למשפחה וירושה אשר עורך צוואה, הוא מוודא כי ישנם הוראות ברורות לגבי מי היורש או היורשים, ומה החלק שכל אחד מהיורשים יקבל, ויוודא שזהו כל ירושו של המוריש הוא רוצה להוריש.

כמו כן, עורך הדין שעורך את הצוואה יכול לציין גם דרכים לחלוקת העיזבון.

מרכיבי הצוואה

חשוב שהצוואה תכלול את פרטיו של המצווה, את פרטי היורשים, ואת הירושה העתידית (העיזבון). ניתן לרשום גם הוראות לחלוקה של העיזבון, יחס בין יורשים וכדומה.

חשוב לציין כמובן, שאדם לא יכול להוריש את מה שלא שלו.

חשוב לדעת, עו”ד המתמחה בצוואות יודע בדיוק כיצד לערוך צוואה, כאשר אחת הנקודות שיש לשים לב הינה כי קופות תגמולים לדוגמא, יש לציין אותן במפורש, שכן יכול להיות שהמוטבים בקופות אינן המוטבים הרשומים בצוואה, ולכן יש לרשום אותם במדויק ולשנות במידת הצורך את המוטבים בקופות השונים.

מלבד צוואה יחידה, ישנה אפשרות לעריכת צוואה הדדית של בני זוג, כאשר משמעותה הדבר הינה כי הם מתחייבים זה כלפי זו, להוריש את כל עזיבונם האחד לשני ב-120 של אחד מהם.

משרדינו בעל ניסיון עשיר ורב תיקים בתחום דיני המשפחה והגישור, נזיקין, נדל”ן ואזרחי – ואין לנו ספק שביחד איתך נצליח לבנות אסטרטגיה ייחודית שמתאימה לתיק שלך.
אנו קשובים ללקוח מתחילת הדרך ועד לסופה ונותנים מענה לכל דבר ובכל אמצעי מקובל.
נשמח שתצרו איתנו קשר או תשאירו לנו פרטים בדף ‘צור קשר’ (בתפריט למעלה) או בטלפון:
077-9400719
תוכלו ליצור איתנו קשר גם בדף העסקי שלנו בפייסבוק:

יוני שמיל משרד עורכי דין – דף הפייסבוק

דילוג לתוכן